Németországban Oberlausitz régiójában, Bautzen környékén él, ahova a szorbok, a nyugati szláv népcsoport tagjai magukkal vitték szláv nyelvüket és kultúrájukat, melynek a tojásdíszítés jelentős részét képezi.
A tojás díszítéssel megközelítőleg 10 éves korában találkozott először, mikor egy nap édesanyja a díszítéshez szükséges eszközökkel várta háza az iskolából. Ehhez tartozott egy prospektus is, amiben megismerkedhetett a hagyományos szorb viaszlevonatos ill. batikolt technikával. Egymaga „vágott neki az útnak”, ő maga nem a szorb népcsoport tagja és nem képezte részét a tojásírás a családi hagyománynak sem, viszont lányainak már továbbadta.
Az évek során hol kisebb, hol nagyobb aktivitással végezte ezt a hobbyt és már alkalmazza a viaszrátétes technikát is, mely során a színes viasz nem lesz letörölve a tojásról, hanem kiemeli a tojásra írt mintát.
Az eszközeit, lúd-, tyúk-, galamb-, és libatollakból kialakított „írókák” adják, amelyek a szorb alapformákra vannak vágva, mint a háromszög, rombusz vagy „szálka”. A pontok és sugarak kialakításához gombostűket használ. Ezekből az alapelemekből komplett minták kerekednek, amik a szorb hagyományban jelentéssel bírnak.
Az évek során kialakult saját stílusa. Mivel szereti a letisztult formákat, kedvencei az egyszínű tojások lettek fehér mintával. A fürjtojástól egészen a strucctojásig minden méretű tojást szívesen megmunkál.
Többször jó eredménnyel vett részt az évente kiírt legszebb szorb tojás címért való versenyben. Nagy örömmel tanítja húsvét környékén az iskolákban a gyermekeket a szorb tojásírásra. Bevallása szerint, a tojásdíszítés teljesen ki tudja kapcsolni és boldoggá teszi.